O nás
About Constellium Decin plant

O nás

Constellium Děčín se sídlem v České republice je předním evropským výrobcem hliníkových slitinových výlisků a je součástí nadnárodní sítě Constellium. Constellium Děčín vyrábí hliníkové slitinové výlisky v měkkých a tvrdých slitinách s různými dokončovacími operacemi pro evropské a globální trhy.

Evropský lídr

Constellium Děčín je předním výrobcem hliníkových slitinových výlisků, tj. hliníkových profilů, hliníkových trubek a hliníkových tyčí podle zákaznických specifikací, v široké škále měkkých a tvrdých slitin.

Constellium Děčín je největším evropským integrovaným výrobcem zabývajícím se výrobou tvrdých slitin a čtvrtým největším dodavatelem trubek, tyčí a profilů z hliníku a jeho slitin.

Technická kompetence a řešení šitá na míru

Constellium Decin plant

Naše technická kompetence vychází z více než stoletých výrobních zkušeností a z více než padesáti let působení v oboru průtlačného lisování hliníku za tepla.

Společně se svými zákazníky a za podpory světově renomovaného výzkumného střediska Constellium Voreppe ve Francii, vyvíjíme vysoce specializovaná řešení hliníkových slitinových výlisků a výlisků šitých na míru zákazníkům (tvar a druh slitiny).

Tato řešení jsou pak realizována s využitím naší tavírny a našich dvanácti průtlačných lisů pro přímé a nepřímé lisování, doplněných rozsáhlou škálou dokončovacích operací.

Dodávky průmyslovým odvětvím po celém světě

Námi vyrobené hliníkové slitinové výlisky se používají ve velkém počtu aplikací po celém světě, především v automobilovém průmyslu, dopravě, všeobecném strojírenství, dalších průmyslových odvětvích a stavebnictví a v oborech jako je sport a volný čas.

Výzkum a vývoj

Constellium Děčín sehrává klíčovou roli při přípravě hliníkářského průmyslu čelit budoucím výzvám. K podpoře tohoto cíle investujeme nemalé prostředky do technologií, výzkumu a vývoje a nezapomínáme ani na přípravu nových talentů pro posílení řad našich odborníků.

Zaměřujeme se na vývoj nových a specializovaných slitin a trvalé zdokonalování všech našich procesů tak, abychom je připravili na novou generaci aplikací hliníku.

Klíčová informace

Constellium Děčín je největším evropským integrovaným výrobcem zabývajícím se výrobou tvrdých slitin hliníku.

Poslední aktualizace 04 červen 2013 Nahoru