Automobilový průmysl

Automobilový průmysl

Hliníkové produkty Constellium Děčín již po mnoho let napomáhají automobilovému průmyslu svými hliníkovými řešeními k inteligentnímu materiálovému odlehčení.

Dodávky pro výrobce automobilů v budoucnosti

Air condition parts

Hlavní výzvy, kterým čelí dnešní automobiloví výrobci, dodavatelé a zpracovatelé, spočívají v omezování emisí CO2 a snižování spotřeby paliva.

Jejich hnací silou jsou přísnější emisní předpisy, poptávka konečného spotřebitele po ekologičtějších vozidlech, zvyšování cen pohonných hmot a omezené zásoby fosilních paliv. Inteligentní odlehčené materiály hrají klíčovou roli v reakci výrobců, dodavatelů a zpracovatelů na tyto požadavky.

Hliník jako řešení

Příznivý poměr lehkosti a pevnosti hliníku spolu s jeho nekonečnou recyklovatelností činí tento materiál  ideálním pro odlehčení v automobilových aplikacích. Díky letům zkušeností získal Constellium Děčín rozsáhlou odbornost v optimalizaci těchto předností.

Automotive decorative parts

U dopravních prostředků se pevnost hliníku a jeho lehkost projevují nižší spotřebou paliva a sníženými emisemi skleníkových plynů.

Constellium Děčín dodává vysoce specializované trubky, tyče a profily, jejichž vlastnosti jsou ještě vylepšeny mnoha speciálními modifikacemi slitin. Příkladem je Stanal, bezolovnatá automobilová slitina, která přispěla k lepší zpracovatelnosti na obraběcích strojích (CNC) a umožnila vyšší produktivitu.

Silent blocks

Naše produkty se používají pro širokou škálu aplikací: 

 •  
  volanty,
 •  
  brzdové systémy,
 •  
  části zavěšení kol,
 •  

  Personal vehicles parts

  silentbloky,
 •  
  klimatizační systémy,
 •  
  airbagy,
 •  
  podvozkové systémy.

Průběžný vývoj

Firma Constellium Dečín se zavázala k dodržování zásad „best practice“ a její zkušení technici a inženýři úzce spolupracují s výzkumným centrem Voreppe (Francie) na způsobech zvyšování efektivnosti a výkonnosti výrobních procesů, vývoji nových a optimalizovaných slitin a řešení společně s našimi zákazníky.

Více o obrábění a povrchových úpravách naleznete zde

Klíčová informace

V automobilovém průmyslu znamená použití odlehčených materiálů sníženou spotřebu paliva a nižší emise skleníkových plynů.

Poslední aktualizace 29 srpen 2011 Nahoru